»Občudoval sem ga, s kakšno lahkoto piše, se zraven nekaj muza in mi dobrohotno sproti izgovarja besede, ki bi jih kot novinar moral sam zapisovati.«
»Neposreden, delati ga je treba hitro, dokler je papir še vlažen, moker.«
»Kot citat izpostavljamo nagrobni napis, ki ga je France Prešeren namenil Antonu Tomažu Linhartu.«
»Lahko bi rekli, da je slovensko nekaj, kar je majhno, majceno. To pri Štiglicu ni nikoli. On gre vedno v širino - kjer koli je, odpira prostor. Ni treba, da smo zato, ker smo Slovenci, maloštevilni, tudi majhni.«
»France Forstnerič je pomembno zaznamoval slovenski literarni prostor. Bil je morda celo nekoliko spregledan za časa svojega življenja, popolnoma neupravičeno, in tudi zato se mu želimo pokloniti.«
»prvi slovenski etnomuzikolog Marolt želel na odru prikazati gradivo, ki ga je zbiral skozi terensko delo«
»Prešeren je bil pesnik. Gnan od ustvarjalne nuje ni pesnil zgolj zato, da bi dvesto let pozneje o njegovih verzih pisali doktorske disertacije in bi jih recitirali profesionalni dramski umetniki, ampak da bi šle med ljudi.«
»Smo v magičnem ateljeju risarja, slikarja, grafika, ilustratorja in profesorja Franceta Miheliča – naše pomembne mednarodne likovne legende.«
»Biti ustvarjalec – to je neizmerna sreča ... Mimo osebne, družinske sreče je to najvrednejše, kar lahko človek doživi: dajati iz sebe nekaj drugim ljudem, pritegniti jih s svojo predstavo sveta, jih pripraviti, da jokajo ali se smejejo.«
»Zaupala sta Francu. Pri šestnajstih sta verjela, da ne bo prelomil zaupanja, ki se je spletlo med njimi. Franco je bil njun prijatelj in, roko na srce, kaj bi lahko storila? Nista imela možnosti. Takrat ni bilo gibanja #MeToo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju